Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldnieku un dzīvokļu īpašnieku atbildība
- Civiltiesiskā atbildība - par ar dzīvojamās mājas īpašnieku savstarpēji noslēgtā pārvaldīšanas līguma nosacījumu nepildīšanu. Pārvaldnieks ir atbildīgs dzīvojamās mājas īpašniekam par viņam dotā pārvaldīšanas uzdevuma izpildi saskaņā ar šā Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma, Civillikuma un noslēgtā pārvaldīšanas līguma noteikumiem.
- Administratīvā atbildība - saskaņā ar Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 29. pantu par likumā noteiktās obligāti veicamās pārvaldīšanas darbības neveikšanu:
- Brīdinājums;
- Naudas sods dzīvojamās mājas īpašniekam vai pārvaldniekam (ja minēto pārvaldīšanas darbību uzdots veikt pārvaldniekam) no divām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no divām līdz divtūkstoš astoņsimt naudas soda vienībām.
Vienots standarts dzīvojamās mājas vizuālās apsekošanas veikšanai
2024. gada 8. jūnijā stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 907 par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi un kārtējo remontu.
Kā tas ietekmē vizuālās apsekošanas veikšanu?
Turpmāk dzīvojamās mājas pārvaldniekam būs nepieciešams pielietot standartu LVS 1077:2023 dzīvojamās mājas apsekošanai.
Ja iepriekš Mk noteikumi Nr. 907 noteica vispārīgas prasības dzīvojamās mājas apsekošanas veikšanai, tad LVS 1077:2023 ļaus veidot vienu sistēmu, pēc kuras vērtēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsekojuma laikā.
Kad likuma grozījumi stājas spēkā?
Grozījumi nosaka, ka standarts būs obligāti jāpielieto no 2025. gada 1. janvāra.
Kāpēc apsekot Tavu dzīvojamo māju?
Kāds ir tas noslēpums, kas padara ikvienu ēku izcili veiksmīgu? Atbilde ir vienkārša: detalizēta un rūpīga vizuālā apsekošana. Šis process ir kā pamata akmens, kas liek mūsu dzīvojamajām mājām stāvēt stipri un noturīgi, un laicīgi pamanīt un novērst problēmu, būs krietni lētāk...
Tātad, ko īsti nozīmē vizuālā apsekošana?
Apsekošana.
Lai gan vārds "apsekošana" var šķist kā tehnisks termins, tas patiesībā apslēpj vērtīgu un kritiski svarīgu funkciju, kas nodrošina mājas ilgtspēju un drošību. Vizuālā apsekošana ir process, kurā eksperti rūpīgi pārbauda dzīvojamās mājas dažādus aspektus, lai noteiktu to stāvokli un kvalitāti.
Kāpēc Tas Ir Svarīgi?
Vizuālā apsekošana nav vienkārši izklaides pēc – tā ir nepieciešamība, kas dod iespēju identificēt un novērst potenciālus riskus un problēmas. Ja mēs atskatāmies uz mājas būvniecību kā uz milzīgu un sarežģītu pulksteņa darbību, vizuālā apsekošana ir tās precīzās mehānikas nodrošināšana, lai tas darbotos bez traucējumiem. Tas ietver ne tikai strukturālos aspektus, bet arī elektroinstalācijas, ventilāciju, izolāciju un vēl daudz ko citu.
Kā Tas Notiek?
Vizuālā apsekošana ietver rūpīgu un detalizētu inspekciju, izmantojot speciālistu prasmīgas acis un pieredzi. Tas ir līdzīgs kā ar medicīnas pārbaudi, kur ārsts, izmantojot savu zināšanu bagāžu, novērtē pacienta stāvokli. Tas attiecas arī uz mājām – eksperts vērtē to, vai būvniecības process ir ievērojis visus normatīvus, kā arī vai mājas struktūra ir izturējusi laika pārbaudi.
Cik bieži ir jāapseko dzīvojamā māja?
Vizuālā apsekošana nav vienkārši vienreizējs pasākums – tas ir regulārs process, kas jāveic periodiski. Jo īpaši ja runājam par dzīvojamām mājām, kurās cilvēki ikdienā dzīvo un darbojas, ir ļoti svarīgi nodrošināt pastāvīgu pārraudzību. Tas var novērst problēmas, kas varētu izpausties tikai laika gaitā un tādējādi ietaupīt gan naudu, gan potenciālu neērtību.
Vizuālā apsekošana kā investīcija nakotnē.
Tas nav tikai par šodienas vajadzībām – vizuālā apsekošana ir ilgtermiņa ieguldījums mūsu māju drošībā un izturībā. Tas palīdz saglabāt māju kā vērtīgu aktīvu, tādējādi nodrošinot jūsu ģimenei un nākamajām paaudzēm mājvietu, kurā var justies droši un ērti.
Tātad, kāda nozīme ir vizuālai apsekošanai? Vizuālā apsekošana sniedz mieru prātam, zinot, ka māja stāv droši un noturīgi. Tā ir investīcija ne tikai jūsu mājā, bet arī jūsu mierā un komfortā. Lai uzzinātu par iespējām vizuāli apsekot savu māju, aplūkojiet sadaļu "vizuālā apsekošana" zem pakalpojumiem.